Розташування

Липовецький район лежить при переході від Подільського плато до Придніпровської височини, найвища точка якої (322 м над рівнем моря) в межах Вінниччини знаходиться біля села Богданівки. Район розташований у лісостеповій фізико-географічній зоні, Дністровсько-дніпровської лісосте­пової фізико-географічної провінції. По геоботанічному районуванню - це Східноєвропейська геоботанічна провінція; по зоогеографічному - Український  лісостеповий округ Дністровсько-Дніпровської лісостепової фізико-географічної провінції з відповідним рослинним та тваринним світом. Поверхня підвищена полого хвиляста лісова рівнина, розчленована бал­ками із лісо- і луко- степовими ландшафтами в західній частині.

Липовецький район розташований у північно-східній частині Вінницької області, та межує з Калинівським, Погребищенським, Оратівським, Іллінецьким, Немирівським та Вінницьким районами (лише останній має стільки ж сусідів). Площа району - 969 км2.

На території району розташовані місто, селище міського типу і 57 сільсь­ких населених пунктів, що підпорядковані міській, селищній і 25 сільським радам. Загальна кількість дворів - 18838 в т.ч. міських - 3328.

Районним центром є місто Липовець (населення близько 10 тисяч чоловік), яке розташоване на річці Соб. Другим за величиною населеним пунктом є селище - Турбів (промисловий центр району). Перші письмові згадки про них знаходимо відповідно у 1150 і 1545 рр.

Серед сільських населених пунктів 10 відносяться до числа малих (менше 100 жителів), 40 - до середніх, 7 - до великих (від 1 тис. до 3 тис. жителів). Це - Стара Прилука (вперше згадана у 1146 р.), Зозів (в 1552р.), Вахнівка (в 1578 р.), Приборівка (в 1630р.), Нова Прилука (в 1780 р.), Росоша і Нападівка (назви обох вперше з'являються в ХУІІІ ст.).