Добровільні захисники Вітчизни: за покликом серця

Сьогодні, 14 березня, в Україні  відзначають День українського добровольця. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників.

Детальніше...

Повні сил і живої снаги, ми вшановуєм пам’ять Шевченка!

Знову прийшла на землю Шевченкова весна.  9 березня виповнюється 204 роки з дня народження генія, мислителя, пророка-Тараса Григоровича Шевченка.

У ці березневі дні в районній бібліотеці для дітей проходять Шевченківські читання. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними, милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Детальніше...

Уклін та шана Кобзарю

Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.

Кожне покоління знаходить для себе близьке і зрозуміле в поезіях Шевченка. Чи не тому, що твори  говорили  про добро і зло, про любов і ненависть, про вірність і зневагу... Поезія Кобзаря - це поезія вічних питань, поезія пошуку істини.

Детальніше...

Небесній сотні - шана й молитви

20 лютого в Україніпам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, відзначається на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Рівно чотири роки тому сталися незабутні події, які назавжди залишилися в пам'яті українців. Мирний протест громадян тодішня влада перетворила на криваву розправу. Україна заплатила високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

Детальніше...

«Війна без кордонів»

Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В цей день у 1989 році, після десятирічної війни, було завершено виведення військ з колишнього СРСР  республіки Афганістан.

Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє.

Детальніше...

Засідання жіночого клубу «Горлиця»

14 лютого, напередодні свята Стрітення Господнього, в читальній залі Липовецької ЦРБ відбулося чергове засідання жіночого клубу «Горлиця».

Бібліотекар читальної зали та Інтернет – центру Козел Т.С. розповіла учасникам клубу про святкування Стрітення.

Детальніше...

На Х Всеукраїнському фестивалі сатири і гумору імені Степана Руданського у м. Калинівці

14 січня 2018 року, на Василя, вкотре у м. Калинівка Вінницької області відбувся Х Всеукраїнський фестиваль сатири і гумору імені Степана Руданського, присвячений 184-й річниці  від дня народження письменника-земляка, фольклориста і громадського діяча.

Гості із Вінниці, Києва, Ялти та інших міст України приїхали на батьківщину видатного поета, аби привітати усіх, хто прибув на фестиваль-ярмарок.

Детальніше...

Музичний зорепад - 2017

Вже стало доброю традицією щорічно,  19 грудня на День Святого Миколая, проводити фестиваль дитячої художньої творчості «Музичний зорепад» пам’яті нашого колеги, самодіяльного  поета і композитора Павла Олександровича ОПЛАКАНСЬКОГО.

22 виконавці у трьох вікових категоріях вийшли на сцену районного будинку культури, аби показати свою майстерність у виконанні вокального співу. Серед виконавців – діти від 6 до 16 років.

Детальніше...

"Солдати XXI століття"

6 грудня - День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни.

Детальніше...

«Голодомор 1932-1933 років: невиплакані сльози України»

25 листопада Україна відзначатиме 85 роковини голодомору 1932-1933 років. Мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.

Детальніше...