«Голодомор 1932-1933 років: невиплакані сльози України»

25 листопада Україна відзначатиме 85 роковини голодомору 1932-1933 років. Мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.

Детальніше...

«Майдан у серці України»

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014 року. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Детальніше...

Приймали вітання працівники культури та майстри народного мистецтва Липовеччини

Сьогодні, 10 листопада, у приміщені районного будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

В урочистостях взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Ольга Дмитрів, голова районної ради Юрій Науменко, представники культури Липовечинни та всі причетні до свята.

Детальніше...

Подвиг українських героїв – символ національної честі

14 жовтня ми відзначаємо День захисника України.  Традиційно, саме в цей день українці вшановували своїх воїнів-захисників. Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, висловити вдячність ветеранам війни та героям сьогодення – українським солдатам, які зараз боронять нашу землю.

Детальніше...

«Славетні шляхи українського козацтва»

14 жовтня відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. За цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова (День Українського козацтва), а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство.

Детальніше...

Реформація: політика, релігія і сучасність

Увесь світ відзначає 500-річчя Реформації. Ювілей цього масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії, відзначається не лише в Німеччині, де почався реформаційний рух, але й в інших країнах Європи.

Детальніше...

"Прапор у моїх долонях"

 Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь українського народу.

Детальніше...

"Народу вічний оберіг"

Українська пісенна культура має багату історію: українців все життя супроводжує пісня, і серед фольклорних надбань можна знайти пісню на будь-який випадок життя. Надавати українським народним пісням нового звучання, доносити їх до молодого покоління – дуже відповідальне завдання.

Детальніше...

На Івана, на Купала веселіше в світі стало

У колі річних свят Купало є одним із найголовніших, і відзначається урочисто і пишно. Цьому сприяє пора його проведення: сонце в цю пору найсильніше, трави і квіти найбільш цілющі.

Івана Купала – день літнього сонцевороту, символізує єднання сонця і води, свято краси,  молодості, очищення.

Детальніше...

Участь творчих колективів Липовецького РБК у обласному концерті до Дня скорботи

22 червня у місті Вінниці в приміщенні Обласного клінічного госпіталю ветеранів війни  відбувся тематично-оздоровчий семінар за участі голів та активістів обласних, районних, міських організацій ветеранів Вінниччини. В рамках семінару  за участі  творчих колективів Липовецького РБК був проведений тематичний концерт до Дня скорботи і вшанування  памяті жертв війни  вУкраїні.  Присутні тепло зустрічали учасників заходу  а саме:  народний аматорський  чоловічий гурт  "Веселий день" , народний аматорський  жіночий вокальний ансамбль  " Лебедонька", солісти- А. Савченко,О. Навроцький , Я Пшиворський, С. Литвиненко. Ведуча концерту  -І. Бубела.

Детальніше...