МУЗИЧНИЙ ЗОРЕПАД

31 травня, відповідно до плану роботи відділу культури і туризму райдержадміністрації, до Дня захисту дітей пройшов І тур районного фестивалю дитячої художньої творчості імені Павла ОПЛАКАНСЬКОГО «Музичний зорепад».

22 виконавці у трьох вікових категоріях вийшли на сцену районного будинку культури, аби показати свою майстерність у виконанні вокального співу. Серед виконавців – діти від 5 до 15 років.

Детальніше...

Велич Вашого подвигу навіки в наших серцях

Війна. За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, зриті бомбами квітучі сади і лани, сльози матерів і дітей. Друга Світова війна – це десятки мільйонів людських життів, занапащених у кривавій боротьбі з ворогом.

Детальніше...

Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна

Мільйонам людей назавжди врізався в пам’ять біль Другої Світової війни, яка тривала з вересня 1939 року по вересень 1945 року. В ній взяла участь 61 країна, а це 80% населення Землі. Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн осіб у всьому світі.

Детальніше...

Творча перемога юних музикантів

4 травня в м. Тульчин відбувся Регіональний відкритий конкурс виконавців на народних інструментах ім. О. Петрова. В конкурсі взяли участь 25 музичних шкіл області. В журі конкурсу увійшли провідні викладачі Тульчинського училища культури, голова журі – В. Пересунько, голова оргкомітету – А. Маткарімов.

Детальніше...

Чорнобиль – наш довічний

Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо - АЕС.

Л. Костенко

Детальніше...

Чорнобильський слід на землі, в долонях, у душах, серцях

Чорнобиль... Чорний біль нашої землі... Тридцять два роки - для вічності час дуже короткий, мить. Але ця мить поділила історію на до і після. І не перекреслити, не оминути, не забути… Ця трагедія стала вже темною і вічною. Ту мирну весняну ніч людство не забуде ніколи - 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилині нічну пітьму над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції розірвало полум'я.

Детальніше...

Добровільні захисники Вітчизни: за покликом серця

Сьогодні, 14 березня, в Україні  відзначають День українського добровольця. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників.

Детальніше...

Повні сил і живої снаги, ми вшановуєм пам’ять Шевченка!

Знову прийшла на землю Шевченкова весна.  9 березня виповнюється 204 роки з дня народження генія, мислителя, пророка-Тараса Григоровича Шевченка.

У ці березневі дні в районній бібліотеці для дітей проходять Шевченківські читання. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними, милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Детальніше...

Уклін та шана Кобзарю

Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.

Кожне покоління знаходить для себе близьке і зрозуміле в поезіях Шевченка. Чи не тому, що твори  говорили  про добро і зло, про любов і ненависть, про вірність і зневагу... Поезія Кобзаря - це поезія вічних питань, поезія пошуку істини.

Детальніше...

Небесній сотні - шана й молитви

20 лютого в Україніпам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, відзначається на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Рівно чотири роки тому сталися незабутні події, які назавжди залишилися в пам'яті українців. Мирний протест громадян тодішня влада перетворила на криваву розправу. Україна заплатила високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

Детальніше...