Гепатит В - що має знати кожен

 Вірусний гепатит В належить до інфекцій, найбільш значимих у соціальному й економічному сенсі. За даними ВООЗ, більше 1 мільярда людей інфіковано вірусом гепатиту В, при цьому хворіють щороку понад 50 млн., а більше 2 млн.- вмирають. На сьогоднішній день майже третя частина населення Землі інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами та масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність на СНІД та туберкульоз.

Детальніше...

Менінгіт – небезпечна хвороба!

Що потрібно знати, аби "забити на сполох" і якомога раніше звернутися до лікаря, у разі захворювання на менінгококову інфекцію?

За 9 місяців в Україні померло троє дітей від цієї страшної хвороби. Всього було зареєстровано 27 випадків захворювання серед дітей віком до 17 років. Для порівняння: за 9 місяців минулого року зареєстровано тільки один летальний випадок дитини віком 4 роки.

Детальніше...

Перелік аптечних закладів Липовецького району, які беруть участь у реімбурсації згідно Урядової програми «Доступні ліки»

Аптечні заклади Липовеччини беруть участь у реімбурсації згідно Урядової програми «Доступні ліки»

Детальніше...

УВАГА! 1 квітня 2017 року стартує урядова програма «Доступні ліки»

Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Детальніше...

Урядова програма «Доступні ліки»

«Доступні ліки» – це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

Детальніше...

Договір про медичне обслуговування населення

Детальніше...

Охорона здоров'я

Система охорони Липовецького району знаходиться в стадії реформування та розмежування первинного, вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги, визначення переліку послуг відповідно до рівня допомоги.

На даний час завершено перший етап реформування

Створений Липовецький комунальний заклад центр первинної медико-санітарної допомоги. До складу ЦПМСД входять 8 амбулаторій загальної прктики – сімейної медицини, 15 фельдшерсько – акушерських пунктів та 17 фельдшерських пунктів.

Таким чином, пройшло розмежування закладів, що надають первинну та вторинну медико-санітарну допомогу.

 Другий та третій етапи передбачають поступове формування оптимальної мережі закладів вторинного рівня надання медичної допомоги.

На даний час проходить ІІ етап реформування охорони здоров’я. Пройшло розмежування екстреної медичної допомоги. Створена Хмільницька СШМД куди відійшли Липовецьке відділення швидкої та невідкладної допомоги, пункт постійного базування Турбівської швидкої та невідкладної допомоги та пункт тимчасового базування Росошанської швидкої та невідкладної медичної допомоги. Після реформи до центральної районної лікарні входить поліклінічне відділення та стаціонар до якого входить стаціонар Липовецької центральної лікарні на 124 ліжка та Турбівської міської лікарні на 43 ліжка.Забезпеченість ліжками на 10 тисяч населення на 2013 рік склала 42,2.

На вторинному рівні медичну допомогу надають медичні працівники в такому складі:

Кількість лікарів 58 чол.

Кількість працівників середнього медичного персоналу 148 чол.

Кількість працівників молодшого складу 64 чол.

Кількість інших працівників 66 чол.

Всього працюючих 336 чол.

Липовецька ЦРЛ була заснована у 1913 році. Починаючи із земської лікарні, її на протязі більше 50 років, 35 з яких як головний лікар, а згодом як лікар очолював і працював Приступов Василь Лукич, заслужений лікар України, відомий цілитель; прототип літературного героя Терентія Бублика з п'єси „Платон Кречет". На підтвердження даного факту, один з перших екземплярів „Платона Кречета" О.Корнійчуком з автографом було вручено В.Л.Приступову.

  Спільними зусиллями медичних працівників Липовецької ЦРЛ, ради ветеранів, міської ради на відзначенні 120 річного ювілею у 2003 році одну з вулиць біля Липовецької ЦРЛ перейменовано на вул. Приступова, а з нагоди 125 років з дня народження, 22 лютого 2008 року, на адміністративному корпусі Липовецької ЦРЛ Встановлено меморіальну дошку першому головному лікарю, заслуженому лікарю України Приступову Василю Лукичу.