Чи може лікар внести дані в систему без відома пацієнта? МОЗ відповідає на поширені питання про вибір лікаря і електронну систему охорони здоров’я

МОЗ інформує, що робити, якщо виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться ваші персональні дані та декларація, яку ви ніколи не підписували. А також відповідаємо, чи може лікар підписувати декларацію сам із собою, як підписати декларації дітям, які живуть у державних закладах, чи треба заповнювати поле “Законний представник” у декларації пацієнтів 14-18 років і як часто треба змінювати пароль для входу в електронну систему охорони здоров'я.

Детальніше...

Чи можна підписати декларації з кількома лікарями? МОЗ відповідає на питання про вибір лікаря

Уже понад 650 тисяч українців обрали свого лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Національна кампанія "Лікар для кожної сім'ї" не має терміну дії, а підписати декларацію з вибраним лікарем можна у будь-який момент.

Детальніше...

ЯК УКРАЇНЦІ ОБИРАЮТЬ ТЕРАПЕВТІВ, ПЕДІАТРІВ І СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ

Уже у квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я. Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій прописаний в документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу». Цей Порядок набере чинності найближчим часом, коли його погодять центральні органи виконавчої влади.

Детальніше...

Як обрати сімейного лікаря?

В зв’язку з впровадженням медичної реформи жителі району мають визначитися із сімейними лікарями, аби укласти з ними декларацію. Підписувати її можна уже з першого квітня . Кожен житель може вибрати сімейного лікаря, педіатра або ж терапевта у  будь-якому медичному закладі, незалежно від місця проживання. Укладання наступної декларації автоматично  скасовує попередню.

Детальніше...

Як обрати сімейного лікаря

Крок перший – визначіться з лікарем

Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

Детальніше...

З 2018 - РЕФОРМА НА ПЕРВИНЦІ, З 2020-ГО - В УСІХ ЛІКАРНЯХ

У новій системі державні кошти будуть надходити безпосередньо на рахунки закладу або приватної практики, які надали послугу.

У 2018 році зберігається можливість фінансування первинної ланки через механізм медичної субвенції.

На вторинній і третинній ланці фі­нансування за старою моделлю триватиме до 2020 року. Під цей час нова модель буде відпрацьовуватись на пілотних проектах.

ЄДИНІ ТАРИФИ

Детальніше...

Медична реформа: плани на 2018 рік

Ключові етапи реформи: терміни

  • квартал 2018 — Початок підготовчого періоду: автономізація закладів первинної медичної допомоги
  • квартал 2018 — Старт приписної кампанії

III квартал 2018 — Запуск Національної служби здоров’я України

Детальніше...

Профілактика грипу та ГРВІ

Грип – це високо контагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції є хвора людина, передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Імунітет формується після введення вакцини через 7-14 діб.

Детальніше...

Гепатит В - що має знати кожен

 Вірусний гепатит В належить до інфекцій, найбільш значимих у соціальному й економічному сенсі. За даними ВООЗ, більше 1 мільярда людей інфіковано вірусом гепатиту В, при цьому хворіють щороку понад 50 млн., а більше 2 млн.- вмирають. На сьогоднішній день майже третя частина населення Землі інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами та масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність на СНІД та туберкульоз.

Детальніше...

Дочірні категорії