Шановні користувачі та відвідувачі нашого сайту!

Раді вітати вас на сторінках нашого інтернет-ресурсу. Своє головне завдання районна влада бачить у тому, щоб проводити таку інформаційну політику, яка б дозволила максимально розкрити економічний і людський потенціал району, презентувати його потенційні можливості в усіх сферах суспільного та господарського життя.

Наш район утворено у 1923 р. на місці Липовецького повіту Київської губернії. Його площа складає 969 кв. км (3,7% від території області). Надра Липовеччини багаті на червону глину, каолін (родовище якого біля смт. Турбова - одне з найбільших у Європі), граніт та пісок, що сприятливо впливає на розвиток добувної промисловості та виробництво будівельних матеріалів.

Сприятливі кліматичні умови та наявність значних площ чорноземів (90% від площі сільськогосподарських угідь), забезпечують умови для інтенсивного розвитку сільськогосподарського виробництва, передусім зернового та цукробурякового з розвинутим м'ясо-молочним скотарством, свинарством. В аграрному секторі економіки, який є домінуючим, переважна частина припадає на рослинницьку галузь, питома вага якої протягом останніх років становить близько 70% від загальної.

Освітню галузь в районі презентують 26 загальноосвітніх навчальних заклади, Староприлуцька школа-інтернат для дітей з особливими потребами, 20 дошкільних закладів, 2 Дитячо-юнацьких спортивних школи у  м. Липовець та смт. Турбів, Дитячо-юнацький центр у м. Липовець, професійний аграрний ліцей у с. Зозів.

Працює Липовецька обласна дитяча лікарня відновного лікування, центральна районна лікарня, підстанції швидкої та невідкладної медичної допомоги. Районний комунальний заклад первинної медико-санітарної допомоги об'єднує 10 АЗПСМ, 13 ФАПів, 11 ФП та 7 здоровпунктів.

Функціонує 37 закладів культури, 37 бібліотек, дитяча музична школа.          В районі нараховується 63 пам'яток історії і культури та 49 археології. З них найвідоміші - палац класика датської літератури Тора Ланге у с. Нападівка, палац і унікальний дендропарк у с. Стара Прилука, церкви у с. Косаківка і с. Нова Прилука, будівля земської лікарні у цьому ж селі та інші.

Серед пам'яток природного походження цікавими місцями для туристів є гігантська астроблема на місці падіння метеорита біля с. Іваньки, зарезервовані під природні заказники "Початок" витоків річки Соб біля Ксаверівки, "Торфовиця" біля с. Лозувата, 4 джерела - гідрологічні пам'ятки природи та ін. На території району виявлено скіфські кургани, могильники трипільської, зарубинецької, черняхівської та інших археологічних культур, слов'янські та давньоруські поселення. Приваблює відвідувачів Вінницька обласна рибальсько-мисливська база в мальовничому лісовому масиві біля Турбова.

Сподіваємося, що інформація, розміщена на WEB-сайті дозволить належно оцінити сьогодення і перспективи нашого району, його економічний та культурний потенціал, спонукатиме до взаємовигідного співробітництва, налагодженню та розширенню бізнес-контактів господарюючих об'єктів району, залученню до господарського комплексу фінансових і матеріальних інвестицій, нових технологій.

Липовецька райдержадміністрація сприятиме і допомагатиме тим, хто готовий співпрацювати з нашим районом.