Попередимо наших дітей – електричний струм дуже небезпечний!

Всім нам відомо, що електричний струм проходить через лінії електропередач, трансформаторні підстанції різної напруги, розподільчі шафи та електроприймачі різного призначення.

Пам’ятайте! Електричний струм небезпечний для життя. Проходячи через організм людини, струм справляє термічний, елект­ролітичний, механічний та біологічний вплив.

За останній час в Україні збільшилась кількість випадків електротравматизму (у тому числі, з тяжкими наслідками) громадян внаслідок не усвідомлення ними небезпеки ураження електричним струмом. Як правило люди, що загинули, уражались електрострумом через самовільне проникнення в електроустановки (приміщення трансформаторних підстанцій, ввідно-розподільчі пристрої, розподільчі шафи) підприємств електроенергетики, або доторкались до обірваних дротів.

Причиною виникнення нещасних випадків є наближення на недопустиму відстань до струмоведучих частин електрообладнання, які знаходились під напругою.

Щоб уникнути електротравматизму і зберегти життя собі та оточуючим, потрібно дотримуватись елементарних правил електробезпеки, а саме:

- Ні в якому разі не наближайтесь ближче ніж на 8 метрів до обірваних проводів повітряних ліній електропередачі, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев (провід може знаходитись під напругою);

- Не намагайтесь самостійно відновити електропостачання (не проникайте до трансформаторних підстанцій та електрощитових). Роботу з відновлення та ремонту  електромереж повинні виконувати лише кваліфіковані працівники  районів електромереж ПАТ «Вінницяобленерго» (РЕМ);

- Якщо Ви відпочиваєте на природі, не рибальте поруч з лініями електропередач та не наближайтесь до електроустановок;

- Слідкуйте за тим, щоб діти не грались поруч з трансформаторними підстанціями, не вилазили на дерева, що розташовані під повітряними лініями електропередач та не запускали біля ліній електропередач „повітряних зміїв”;

- Не залишайте дітей без нагляду поруч з електроприладами;

- Перед проведенням будь-яких робіт з розкопування грунту – поцікавтесь в РЕМ, чи не прокладена в даному місці кабельна лінія.   

- При виявленні обривів електропроводів,  відчинених дверцят трансформаторних підстанцій та виникненні будь-яких інших неполадок в електромережах, терміново повідомте чергового диспетчера територіально розташованого РЕМ.

Пам’ятайте!

- Якщо Ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику обірваного проводу до землі – виникає небезпека напруги кроку (напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини).

- Щоб уберегти себе, виходити з небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.

Якщо людина потрапила під напругу, її потрібно якнайшвидше звільнити від дії електричного струму та приступити до надання першої медичної допомоги. Пам'ятайте! – важлива кожна хвилина.

Найбезпечніший спосіб - вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату.

Якщо поруч є інші люди, попросіть їх терміново викликати «швидку допомогу», а також повідомити про нещасний випадок черговому диспетчеру РЕМ (номер телефону диспетчера має бути на дверях електроустановки, або ж його знають диспетчери спецслужб 101, 102, 103).

І на останок. Попередження дітей про небезпеку електроструму – це один  із способів запобігання трагедії. Саме тому, батькам та керівникам  навчальних  закладів потрібно постійно проводити роз’яснювальну роботу серед підростаючого покоління, як варто поводитись з електроустановками та електроприладами, чим небезпечний електрострум, як можна запобігти нещасних випадків, як правильно діяти і як допомогти людині, яка потрапила під дію електричного струму.

Про всі відомі Вам випадки порушення Правил улаштування та експлуатації електроустановок, пошкодження ліній електропередач і обладнання підстанцій, та про осіб, які скоїли розкрадання, обладнання електроустановок, просимо  негайно повідомляти  органи  місцевої  влади,  внутрішніх справ, а також РЕМ.