Довідка про роботу із зверненнями громадян, що надійшли у І кварталі 2017 року до Липовецької районної державної адміністрації

У І кварталі 2017 року на адресу райдержадміністрації надійшло 378 звернення, що на 23 звернення менше, ніж у 2016 році (401 од.).

Із загальної кількості звернень даним органом виконавчої влади опрацьовано 74 письмових звернень та 304 усних звернень, в яких порушено 379 проблемних питання.

Кількість колективних звернень за 3 місяці поточного року складає 4 одиниці,  за І квартал 2016 року - 9 одиниць.

Розпорядженням голови райдержадміністрації  від 16 травня 2014 року № 137 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 12 червня 2013 р. № 169» затверджено оновлений склад районної комісії з питань надання матеріальної допомоги з районного бюджету.

Перше засідання комісії відбулось 25 січня 2017 року, на якому розглядали заяви громадян щодо виділення матеріальної допомоги. Прийнято рішення 49 громадянам надати одноразову матеріальну допомогу в сумі  47800 гривень.

Друге засідання комісії відбулось 23 лютого 2017 року, на якому розглядали заяви громадян щодо виділення матеріальної допомоги. Прийнято рішення 132 громадянам надати одноразову матеріальну допомогу в сумі  127800 гривень.

Третє засідання комісії відбулось 27 березня 2017 року, на якому розглядали заяви громадян щодо виділення матеріальної допомоги. Прийнято рішення 139 громадянам надати одноразову матеріальну допомогу в сумі  104100 гривень.

Всього за 3 місяці 2017 року 320 громадянам виділено одноразову матеріальну допомогу в сумі 279700 гривень.

Інформуємо, що 85 звернень надійшло від найменш соціально-захищених категорій громадян – ветеранів та інвалідів війни і праці, учасників бойових дій, членів багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки, особливої уваги з боку органів влади щодо задоволення їхніх повсякденних запитів та життєвих потреб.

Протягом звітного періоду найбільше надійшло звернень з питань соціального захисту. За цей період надіслано 342 звернення по даному питанню, або 90 % від загальної кількості питань. Турбує громадян їх матеріальне становище, соціальні виплати, перерахунок пенсій та ін.

На другому місці за кількістю – питання аграрної політики та земельних відносин – 5 од. та питання охорони здоров’я – 5 од. або 1% від загальної кількості, які викликані, зокрема, діяльністю лікарів, проведенням розрахунків за здане молоко; отриманням державних актів на земельну ділянку та різними земельними конфліктами.

На третьому місці – питання культури та культурної спадщини, туризму – 4 одиниці (1 %). Хвилюють громадян діяльність закладів культури в цілому та розвиток бібліотечних фондів.

Із загальної кількості звернень (378), з якими звертались мешканці Липовецького району, 333 зв. або 88 % вирішено позитивно на користь громадян, 25 зв. або 7 % - надані відповідні роз’яснення; 20 зв. або 5 % від загальної кількості звернень знаходяться на контролі і додатковому опрацюванні  в структурних підрозділах районної державної адміністрації.

З метою поглибленого вивчення та вирішення існуючих проблем територіальних громад району, покращення роботи об’єктів інфраструктури, подальшого соціально-економічного розвитку території здійснюються виїзди у населені пункти району. За І квартал 2017р. керівництвом райдержадміністрації здійснено виїзди у всі населені пункти району. Перший заступник голови райдержадміністрації, заступник голови райдержадміністрації побували у школах, садочках, фельдшерсько-акушерських пунктах.  Вивчено різнопланові проблеми територіальної громади та відповідно розроблені заходи щодо  підвищення соціально-економічного розвитку кожного населеного пункту Липовецького району.

Протягом І кварталу 2017 року через органи влади вищого рівня звернулось 55  громадян Липовецького району. У відповідному періоді 2016 року надійшло 148 звернення.

Інформуємо, що за даний період надійшло 1 звернення від Адміністрації Президента України до райдержадміністрації. За даний період 2016 року – 1 звернення.

Впродовж І кварталу 2017 року у засобах масової інформації району (газета «Липовецькі вісті») та на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації постійно оприлюднюються узагальнені відомості про організацію роботи зі зверненнями громадян та вирішення порушених у них питань.

В районній державній адміністрації працює комп’ютерна програма системи «Лотос» - «Звернення громадян», за допомогою якої покращується та вдосконалюється систематизація, пошук та аналіз проблемних питань за пропозиціями, заявами і скаргами.

Районною державною адміністрацією постійно надається практична допомога всім виконкомам міської, селищної та сільських рад. Відповідно до затверджених графіків проводяться перевірки у сільських радах та структурних підрозділах райдержадміністрації.

Керівництво району неухильно дотримується виконання вимог законодавства щодо роботи із зверненнями громадян.

Перший заступник голови

райдержадміністрації                                                         Ольга ДМИТРІВ

вик. Головний спеціаліст

з питань звернень громадян