За крок до п’єдесталу…

Минулими вихідними у Липовецькій ЗОШ №2 відбулося найбільше шахове змагання року – командний чемпіонат Вінницької області 2016 року. Турнір є традиційним і зазвичай проводиться у першу суботу листопада. Цьогоріч буввстановлений абсолютний рекорд кількості учасників – 12 команд! На обласні змагання приїхали захищати честь своїх районів та міст команди Могилів-Подільського, Козятинського, Літинського, Немирівського, Вінницького, Калинівського районів, м. Жмеринка, м. Козятин, м. Вінниця та 3 команди господарів змагань.

На урочистому відкритті змагань виступили головний спеціаліст з питань фізичної культури та спорту Ігор Ревацький, заступник міського голови Ольга Фоміна, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України Микола Боднар та голова шахової федерації Липовецького району Віталій Ковальчук. Після привітання та побажання учасникам турніру спортивної витримки, здоров'я та перемог, змагання було розпочато.

В зв’язку із великим представництвом вирішили грати за швейцарською системою у 7 турів. Змагання проводяться вже 16 рік поспіль, а тенденція боротьби по турнірній таблиці практично не змінюється. Призові місця завжди розігрують між собою потужні збірні м. Вінниці, м. Жмеринки, Могилів-Подільського, Калинівського та Вінницького районів. Спортсмени з обласного центру вже з перших турів показали що приїхали за перемогою, і в підсумку із 100% результатом забезпечили собі звання чемпіонів Вінницької області 2016 року. Чемпіони виступали в наступному складі: Олег Биковський, Микола Боднар, Дмитро Щербина, Костянтин Мельников і Анатолій Спірін. Відповідно друге і третє місце зайняли команди Могилів-Подільського (склад команди: Андрій Горобець, Мірча Сарріван, Валерій Горобець, Михайло Августінов і Костянтин Куба) та Вінницького районів (склад команди: Віктор Гудок, Олександр Швайгер, Олександр Костенко, Володимир Шпіркін і Євген Большунов).

Команди-призери змагань були нагороджені грамотами управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації та від організаторів турніру командними подарунками. Також було встановлено індивідуальні призи переможцям по дошках. Так, першу дошку виграв Олег Биковський (м. Вінниця), переможцем на другій став Артур Роєнко (м. Жмеринка), на третій Дмитро Горбатюк (Літинський р-н), на четвертій Михайло Августінов (Могилів-Подільський р-н), і на п’ятій — Дмитро Шкрябій (Козятинський р-н).

Наші земляки, команда Липовецького району у складі: Віталія Ковальчука, Олександра Пилипчука, Володимира Шендерука, Петра Шендерука, Юрія Адамлюка зупинились за крок до п’єдесталу, і в підсумку здобули четверте місце, але як не пишатись таким результатом, адже були обіграні у турнірній таблиці такі «зубри» шахівниці як Козятинський, Калинівський райони та м. Жмеринка. Лише однієї перемоги не вистачило щоб здобути омріяне призове місце. Кращими серед липівчан стали Володимир Шендерук, Петро Шендерук та Юрій Адамлюк. На першій та другій дошках за інші команди виступали майстри спорту та кандидати в майстри спорту тому нашим спортсменам боротися на рівних було вкрай важко.

Організацію проведення турніру та харчування усіх учасників під час змагань забезпечено за підтримки Липовецької райдержадміністрації та Липовецької районної ради. Цінні подарунки переможцям та призерам надала Липовецька міська рада. Також хочемо щиро подякувати за участь в організації та проведенні свята шахів в районі: Шендеруку В.Г., Роговому О.І. та Черепащуку Д.Я. які постійно підтримували та допомагали.

Ігор РЕВАЦЬКИЙ,

Головний спеціаліст з питань фізичної культури та спорту

відділу культури та туризму райдержадміністрації