ХІV обласний турнір з баскетболу на кубок В.І. Вечерука

17-18 грудня у спортивному залі Липовецької ДЮСШ пройшов обласний турнір серед чоловічих команд з баскетболу на кубок В.І. Вечерука.

Організаторами турніру виступили управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації, Липовецька райдержадміністрація та Липовецька районна рада.

Традиційно вже 14 рік поспіль до Липовця приїжджають колективи з різних куточків області і не тільки, цьогоріч до нас завітали гості із столиці України – команда «Вікінги», яка в більшій мірі складалася із вихованців Липовецького баскетболу: Віктор Чорний, Андрій Зелінський, Сергій Праворенко, Юрій Мамай та В’ячеслав Бондар. Також в турнірі взяли участь команди Жмеринки, Вінниці, Іллінецького району та дві місцеві команди «БК Липовець» та Липовецька ДЮСШ.

До учасників змагань з вітальними словами звернулися керівник апарату райдержадміністрації Олександр Скоцький, заступник голови районної ради Руслан Танасюк, директор Липовецької ДЮСШ Микола Любченко та головний суддя змагань Дмитро Ніколаєнко. Вони привітали всіх учасників побажавши усім міцного здоров’я, мирного неба, хорошої гри, вагомих досягнень як у спорті так і в повсякденному житті. Але все ж таки головним лозунгом змагань є олімпійський принцип: «Перемога – не головне, набагато важливіше – дружні відносини, обмін досвідом та підвищення майстерності».

Далі розпочались змагання. Під час жеребкування головною суддівською колегією, команди розподілились таким чином: до групи А увійшли «Вікінги» м. Київ, м. Вінниця та Липовецька ДЮСШ і до групи Б – Іллінецький район, «БК Липовець» та Жмеринка.

Переможцями груп досить впевнено стали команди «Вікінги» м. Київ та м Жмеринка, другі місця здобули м. Вінниця та м. Липовець, відповідно третіми стали Іллінецький район та Липовецька ДЮСШ.

Усі матчі проходили на одному диханні з посмішкою на устах ів дружній атмосфері, адже учасники змагань отримали прекрасну можливість зустрітися один з одним як на спортивному майданчику, так і поспілкуватися поза ним. Попри це, боротьба за перемогу була наполегливою та завзятою і ніхто не хотів поступатися. Підтвердженням цьому стали гра за третє місце та фінал турніру.

У матчі за третє місце гра проходила в рівній боротьбі і ні одній із команд не вдалося серйозно відірватися. В останній чверті гри команди йшли буквально очко в очко і за півтори хвилини до закінчення зустрічі на табло світилося 40-40. Та, липовчани вийшовши вперед за декілька секунд до кінця поєдинку врешті-решт, при гучній підтримці рідних вболівальників, здобули перемогу з рахунком 44-40.

У фіналі зустрілися «Вікінги» та команда Жмеринки, і в підсумку більш зіграний та досвідченіший колектив жмеринчан переміг колектив з Києва. Так, команда з м. Жмеринки з перервою в один рік знову здобула кубок В.І. Вечерука.

Команди-призери отримали грамоти управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, а переможці турніру до наступного року будуть володіти перехідним кубком!

Це було ще не все, адже традиційно щорічно під час турніру проводяться конкурси. Організаторами було вирішено провести 3 конкурси: кидки за шестиметрової лінії, штрафні кидки та командний конкурс, в якому якнайшвидше потрібно було закинути п’ять штрафних, три кидки за шестиметрової лінії та один кидок з центру майданчика. Тріумфаторами конкурсів стали: Григорук Артем (м. Липовець) – кидки за шестиметрової лінії, Юнаш Вадим (м. Вінниця) – штрафні кидки, і в командному конкурсі з часом 2 хв. 16 секунд перемогли жмеринчани. Організаторами змагань переможців конкурсів було нагороджено грошовими преміями.

Гравці усіх команд-учасниць висловили вдячність організаторам за теплий прийом, прекрасний зал, грамотне і безкомпромісне суддівство.Час змагань пролетів швидко, щільний графік ігор, спілкування старих друзів, роздуми про плани та перспективи... Як завжди розлучалися із сумом і теплими словами побажання добра і здоров'я.

І звичайно в свою чергу хочеться від імені організаторів турніру, всіх учасників, висловити щиру вдячність за допомогу у проведенні змагань Андрію Григоруку, Сергію Череднікову, Віктору Чорному, Зелінському Андрію, Праворенку Сергію, Мамаю Юрію.

Головний спеціаліст з питань фізичної культури та спорту

відділу культури та туризму райдержадміністрації