Профілактика застудних захворювань зводиться до проведення заходів, що зміцнюють імунну систему і дозволяють уникнути зараження.
Застудні захворювання є найпоширенішими недугами. Переважна більшість людей хоча б раз на рік захворює застудою. На перший погляд застуда здається «нешкідливою» хворобою, яка завжди закінчується повним одужанням і відновленням працездатності. Але нехтувати ними не можна.
В 2018 році в області розпочалось чергове, циклічне зростання захворюваності на кір. Протягом 2018 року було зареєстровано 106 випадків кору. Серед захворілих 78 дітей.
Кір – це гостре інфекційне захворювання ,яке належить до найпоширеніших хвороб. Найбільше хворіють на кір у холодну пору року.
Джерелом інфекції , стає хвора людина, яка в період гарячки виділяє вірус в навколишнє середовище.
Зараження відбувається крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та кон’юнктиву очей.
Туберкульозом захворіти може кожен!
Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення України з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти туберкульоз усі мають зрозуміти, що без обізнаності населення про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.
Щорічно, починаючи з 2005 року, у світі відзначається Всесвітній День боротьби проти раку під егідою Міжнародного Союзу проти раку (UICC). Мета проведення цього Дня - акцентування уваги громадськості на глобальних проблемах, пов'язаних з онкологічними захворюваннями, підвищення обізнаності населення про профілактику, фактори ризику, раннє виявлення та лікування.
В 2019 на кір в Україні захворіли вже 2 305 людей — 966 дорослих та 1 339 дітей. По Липовецькому районі з початку року захворіло 16 осіб, із них 13 дітей, 3 дорослих. (В минулому році по району зареєстровано 111 випадків кору, дітей -79, дорослих – 32). За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку 2019 року від ускладнень кору померла дитина.
У світі проживає близько 700 мільйонів людей старше 60 років. Очікується, що до 2050 року їх кількість складе близько 2 мільярдів або 20% прогнозованого населення Землі. Ніколи ще раніше в історії не було такої як сьогодні кількості людей середнього та похилого віку, що мають живих батьків. Все більша кількість дітей знатиме своїх прадідусів і прабабусь і навіть прапрадідусів і, особливо, прапрабабусь. В середньому, жінки живуть на 6-8 років більше, ніж чоловіки.
Що таке старіння?
Зміни, які становлять старіння і впливають на нього, є складними. На біологічному рівні старіння пов'язане з акумулюванням найрізноманітніших ушкоджень на молекулярному і клітинному рівні.
1.Що таке алкоголізм
Усі знають, що бути алкоголіком, курцем, наркоманом, токсикоманом дуже шкідливо. Але чимало людей вживають алкоголь і не можуть позбавитися від цієї шкідливої звички. Та ні, не звички — хвороби!
Якщо провести широке опитування і запитати пересічних громадян, чи вживають вони алкоголь, то близько 90% людей скажуть, що, на їх думку, не шкодить іноді випити пива, вина або чогось міцнішого. Алкоголь, на їхню думку, створює приємний настрій, знімає психічне напруження, приносить полегшення, забуття. Це поширена точка зору.
Якісні і ефективні вакцини, що захищають від кору, паротиту і краснухи, наявні в усіх кабінетах щеплень району. Тобто наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі декілька місяців. Рівень охоплення щепленнями КПК в районі залишається незадовільно низьким.
Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів
Про забезпечення доступності лікарських засобів
«Доступні ліки» – це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.
Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.
Аптечні заклади Липовеччини беруть участь у реімбурсації згідно Урядової програми «Доступні ліки»
Що потрібно знати, аби "забити на сполох" і якомога раніше звернутися до лікаря, у разі захворювання на менінгококову інфекцію?
Вірусний гепатит В належить до інфекцій, найбільш значимих у соціальному й економічному сенсі. За даними ВООЗ, більше 1 мільярда людей інфіковано вірусом гепатиту В, при цьому хворіють щороку понад 50 млн., а більше 2 млн.- вмирають. На сьогоднішній день майже третя частина населення Землі інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами та масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність на СНІД та туберкульоз.
Грип – це високо контагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції є хвора людина, передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.
Ключові етапи реформи: терміни
У новій системі державні кошти будуть надходити безпосередньо на рахунки закладу або приватної практики, які надали послугу.
Крок перший – визначіться з лікарем
В зв’язку з впровадженням медичної реформи жителі району мають визначитися із сімейними лікарями, аби укласти з ними декларацію. Підписувати її можна уже з першого квітня . Кожен житель може вибрати сімейного лікаря, педіатра або ж терапевта у будь-якому медичному закладі, незалежно від місця проживання. Укладання наступної декларації автоматично скасовує попередню.
- Як українці вибирають терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів
- Чи можна підписати декларації з кількома лікарями? МОЗ відповідає на питання про вибір лікаря
- Чи може лікар внести дані в систему без відома пацієнта? МОЗ відповідає на поширені питання про вибір лікаря і електронну систему охорони здоров’я