Гепатит В - що має знати кожен

 

 Вірусний гепатит В належить до інфекцій, найбільш значимих у соціальному й економічному сенсі. За даними ВООЗ, більше 1 мільярда людей інфіковано вірусом гепатиту В, при цьому хворіють щороку понад 50 млн., а більше 2 млн.- вмирають. На сьогоднішній день майже третя частина населення Землі інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами та масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність на СНІД та туберкульоз.

 Передача інфекції відбувається переважно через кров: при переливанні крові, медичних процедурах з використанням нестерильного інструментарію, при проведенні лікувальних маніпуляцій у стоматології, а також при травматичних процесах: нанесення татуювання та пірсингу, проколювання вух. Існує ймовірність зараження в манікюрних салонах при проведенні обрізного манікюру або педикюру. Важливе значення має статевий шлях під час незахищеного сексу, а також передача від інфікованої матері до дитини. Для зараження достатньо найдрібнішої крапельки крові.

Вірусний гепатит В не передається повітряно-краплинним шляхом (при розмові, чханні, із слиною), при потисканні рук хворої людини, при користуванні загальним посудом, їжею чи напоями.

Особливість протікання інфекції полягає ще й у тому, що проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів при гепатиті В становить від 2-х до 6-ти місяців. Дуже важливим моментом у поширенні захворювання є той факт, що 5-10% людей, які перенесли гепатит В, стають хронічними носіями (і розповсюджувачами) вірусу. Аналіз крові на поверхневий антиген (НВs-антиген) стає позитивним приблизно через 4 тижні після зараження. Але у деяких випадках може проявитися і на 9-й тиждень.

Найбільш поширеними симптомами гепатиту В є: втома і втомлюваність, підвищена температура, втрата апетиту, жовтяниця (жовтий колір шкіри або білків очей), нудота, дискомфорт у правому підребер’ї, зміна кольору сечі (темнішає) і калу (світлішає), біль у суглобах.

У деяких хворих спостерігається свербіж шкіри або висипка, подібна до кропивниці.

Що потрібно робити, щоб уникнути інфікування:

- ніколи не користуватися чужими бритвами, станками, зубними щітками та іншими предметами, на які може потрапити кров інфікованої особи;

- медичні працівники повинні дотримуватись техніки безпеки при роботі з гострими предметами, при проведенні медичних маніпуляцій використовувати  рукавички;

- при відвідуванні стоматолога зверніть увагу, чи змінив він комплект інструментів після попереднього пацієнта, чи вимив руки, обробив їх антисептиком і одягнув нову пару рукавичок;

- при відвідуванні гінеколога для вашої ж безпеки придбайте одноразовий оглядовий набір та стерильні рукавички;

- робити татуювання, пірсинг, манікюр та педикюр лише в спеціалізованих        салонах стерильним інструментом;

- уникайте безладних статевих зв'язків.

Надійним засобом захисту населення від вірусного гепатиту В є вироблення несприйнятливості шляхом вакцинації. Вакцина проти гепатиту В безпечна та ефективна.

Проблема вірусних гепатитів є дійсно важливою та складною для вирішення. І лише спільними зусиллями медичних працівників та пересічних громадян, скерованими, насамперед, на профілактику і раннє виявлення інфекції, можна зупинити цю страшну недугу.

 Липовецьке районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

у Вінницькій області

Липовецька районна державна адміністрація

Телефон: (04358)2-33-05
Телефон/факс: (04358)2-33-03

Загальна адреса електронної пошти райдержадміністрації
email: rda_lipovec@vin.gov.ua
Адреса електронної пошти, на яку можна подати запит на інформацію
email: zvernenya_lip_rda@vin.gov.ua

Архів новин

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Лічильник відвідувань

Кількість відвідувань за день   2

Kubik-Rubik Joomla! Extensions